ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΣΥΝΕΡΔΙΟ ΚΥΠΡΟΣ ΕΛΛΑΔΑ ΟΜΟΓΕΝΕΙΑ 2021-2022

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ 3ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΣΥΝΕΔΡΙΟ : "ΚΥΠΡΟΣ, ΕΛΛΑΔΑ, ΟΜΟΓΕΝΕΙΑ: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΓΕΦΥΡΕΣ" 10 ΜΑΪΟΥ 2022 ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

Το σχολείο μας πήρε μέρος  με δύο εισηγήσεις διδακτικών σεναρίων στο 3ο Διεθνές Μαθητικό Συνέδριο που διεξήχθη στη Λευκωσία στις 10 Μαΐου 2022.

Η Υποδιευθύντρια Μίχου Άρια μαζί με ομάδα μαθητών παρουσίασε Διδακτικό Σενάριο με τίτλο :"Χτίζοντας πολιτιστικές γέφυρες μέσα από το τραγούδι, το χορό και την παράδοση. Διαφοροποιημένη διδασκαλία μέσα από κενοτόμες δράσεις"

Η Διευθύντρια Γούναρη Μαρινέττα και η Υποδιευθύντρια Τσαούση Ελένη μαζί με ομάδα μαθητών του σχολείου μας παρουσίασαν Διδακτικό σενάριο με τίτλο : "Ταξίδι στον χρόνο ... 48 χρόνια πριν στην Κύπρο"

Ευχαριστούμε όλους τους μαθητές μας που ταξίδεψαν στην Κύπρο, παρακολούθησαν τις εργασίες του Συνεδρίου και συμμετείχαν στην παρουσίαση των Σεναρίων.

Πατώντας στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να δείτε τα Διδακτικά σενάρια: